🚚 Bezplatné doručení Přihlásit se Přihlásit se

Vlasové vitamíny, vitamíny na růst vlasů
Jak můžeš mít zdravé a dlouhé vlasy? 

Hajvitaminok, hajnövesztők

Datum prvního zveřejnění: 14. prosinec 2020.

Autor: Alexa

Překlad:  Dominika 

Obsah

 • Úvod
 • Jak fungují přípravky na podporu růstu vlasů?
 • Proč dochází k vypadávání vlasů?
 • Jaké postupy můžeš použít na rychlejší růst vlasů?
 • Jaké vitamíny potřebují tvé vlasy?
 • Co NEdělat, když si chceš udržet vlasy hezké?
 • Shrnutí

Úvod 

Naše vlasy narostou průměrně 1-1,5 centimetrů měsíčně, takže s dostatečnou trpělivostí mohou vlasy narůst až o 18 centimetrů ročně bez vnější pomoci. K tomu je však třeba, aby se konečky vlasů nelámaly, což znamená, že musíš věnovat zvláštní pozornost péči o vlasy.

Chceš tento proces urychlit? Existuje řešení!

V našem článku ti představíme nejefektivnější postupy na podporu růstu vlasů a také se můžeš dozvědět, jak určité vitamíny a minerály vyživují vlasové folikuly. Pokud chceš i ty dlouhé, husté a zdravé vlasy, čti dál!  😊

Rychlý růst vlasů

Existuje několik praktik, pomocí kterých můžeš urychlit růst vlasů 

Jak fungují přípravky na podporu růstu vlasů?

Na trhu je stále více a více přípravků na podporu růstu vlasů a na prevenci před vypadáváním ale ne všechny fungují stejně dobře. Některé látky stimulují vlasové folikuly zvenčí, jiné jejich vyživují zevnitř. 

To, jak rychle rostou tvé vlasy, je v zásadě dané genetikou a zdravím vlasových folikulů a pokožky hlavy. 

Vlasové folikuly můžeš vyživovat hlavně zevnitř, pokožku hlavy zvenčí. 

Šampóny, vlasové vody a tonika na růst vlasů stimulují krevní oběh pokožky hlavy, aby vlasové folikuly mohli z vnější strany absorbovat co nejvíce výživných látek z kapilár pokožky hlavy.

K tomu si však musíš udržet v těle dostatek výživných látek. Řešením jsou vitamínové   přípravky proti vypadávání vlasů

Zlepšení přísunu výživných látek do vlasových folikulů nejen zpomalí proces vypadávání vlasů, ale také zvýší efekt jejich růstu.. 

Vlasy jsou složeny z keratinizovanýho proteinu (keratinu) a vody. Mnohé mají problém s pomalejším růstem vlasů, protože poškozené konečky vlasů se neustále lámou. Můžeš to napravit péčí o vlasy zvenku pravidelným používáním správného šamponu, kondicionéru, vlasové masky nebo vlasového oleje. 

Poskytnutím potřebných výživných látek pro vlasové folikuly a zajištěním správné hydratace a prokrvení pokožky hlavy (na to často stačí masáž hlavy), můžeš dosáhnout optimální růst vlasů. 

Přípravky na růst vlasů

Zlepšením přísunu výživných látek do vlasových folikulů, dokáží vlasy růst rychleji a zdravěji

Proč dochází k vypadávání vlasů?

Po vitamínových přípravcích a přípravcích na urychlení růstu vlasů můžeš sáhnout nejen tehdy, když máš pocit, že ostříhání na krátko byla chyba, ale i tehdy, když tě trápí silné vypadávání vlasů. 

Nyní si řekneme o tom, jak může mít změna životního stylu vliv na množství vlasů, které si najdeš na hřebeni, respektive jakých zlozvyků se musíš zbavit v zájmu toho, aby byly tvé vlasy husté a zdravé. 

Rychlost růstu vlasů závisí na: 

 • věku
 • typu vlasů
 • celkového zdravotního stavu
 • genetických faktorů
 • hormonálních změn
 • rituálů v oblasti péčí o vlasy

💡 Častou příčinou vypadávání vlasů je nedostatek živin, který může vyplynout z dlouhodobého nezdravého životního stylu nebo drastické diety. 

1) Nedostatek vitamínů

Nedostatek vitamínů je častou příčinou vypadávání vlasů, protože postihuje velké procento populace. Pro udržení zdraví vlasových folikulů potřebuješ v každém ročním období správné doplnění vitamínů, ve kterém ti kromě vyvážené stravy mohou pomoci i některé vitamínové přípravky..

ANejdůležitější vitamíny a stopové prvky pro tvé vlasy jsou vitaminy A, E a D, biotin (vitamin B7), vitamin B12 a jód, zinek a železo, o úloze kterých si můžeš podrobněji přečíst v následující části.

Doplněním potřebného denního množství těchto vitamínů můžeš zabránit nadměrnému vypadávání vlasů z důvodu nedostatku vitamínů.  

Vypadávání vlasů

Nedostatek vitamínů může způsobit vypadávání většího množství vlasů

2) Mnoho stresu

Důležité je věnovat dostatek energie i svému duševnímu zdraví, protože přílišná nervozita a nedostatek spánku se odráží i na kvalitě tvých vlasů a pokožky, které ti signalizují, že je čas na odpočinek.

Neustálý stres oslabuje nejen imunitní systém, ale i vlasové folikuly. To často vede k takzvané difúzní ztrátě vlasů, která postihuje celou pokožku hlavy. 

Přetrvávající stres může také přispět k rozvoji autoimunitních chorob včetně alopecia areata, která způsobuje makulární plešatost. 

Naštěstí, vypadávání vlasů způsobené stresem se dá snadno léčit vyloučením stresujících vlivů z tvého života, dbáno na vyváženou stravu a spánkem nejméně 8 hodin denně. . 

3) Časté nošení vlasů v ohonu nebo vystavování vlasů příliš velkému teplu

 Pevné copy, drdoly nebo silně zapletené vlasy mohou také poškodit vlasové folikuly a vést k jejich vypadávání. Totéž platí i při častém používání fénu, žehliček na vlasy, resp. kulmy.

Vždy když máš možnost, nos své vlasy rozpuštěné (v létě spíše v slabší uvázaný ohonu) a před sušením nebo vyrovnáváním vlasů používej přípravky na ochranu vlasů před teplem. Nejlepší samozřejmě uděláš, když se sušení vlasů zcela vyhneš, raději si je nech vysušit na čerstvém vzduchu.

Příčiny vypadávání vlasů

K vypadávání vlasů může vést několik našich špatných návyků

Jaké postupy můžeš použít na rychlejší růst vlasů?

Nejdůležitější je tedy vyživovat vlasy zevnitř, přesto existují postupy, které se již dlouho používají na růst vlasů a prevenci plešatění. 

💡 Kofein a ricinový olej také podporují růst vlasů. Zajímá tě, jak je používat? Teď se to dozvíš. 

Zábal na vlasy s ricinovým olejem

Jedním z nejznámějších "zázračných přípravků" na růst vlasů je ricinový olej. 

Ricin (Ricinus communis) je stálezelená rostlina s měkkými stopkami, která patří do čeledi mliečnikovitých (Euphorbiaceae). V původním prostředí, v tropech, může dosáhnout výšky 10 - 12 metrů.

Roste velmi rychle a při použití jako vlasový zábal dokáže své vlastnosti přenést i na vlasy.

Jak?  

Rostlina obsahuje mastné oleje s triglyceridy kyseliny ricinolejové a semeno obsahuje vysoce toxický ricinový protein a méně toxický ricinínpyridínový alkaloid.

Ricinový olej se vyrábí z jedovatého jádra lisováním za studena, které se původně používalo jako projímadlo, protože snižuje prokrvení.  Ale právě proto ho v dnešní době stále více lidí používá ve formě vlasových zábalů na snížení vypadávání vlasů, stimulaci jejich růstu a obnovení jejich fragmentace.

Ricinový olej seženeš v kterékoliv lékárně za pár korun, a protože ho nepotřebuješ hodně, menší balení ti vydrží velmi dlouho. 

Je to velmi hustý olej, proto se jej před použitím vyplatí trochu zahřát, aby se snadněji nanášel na vlasy. 

Použití ricinového oleje:
Smíchej lžíci ricinového oleje s trochou oleje (jojobový olej, arganový olej nebo dokonce olivový olej) a vmasíruj si ho do pokožky hlavy. Vlasy zabal do folie nebo ručníku a nech olej působit alespoň několik hodin. Nejlepší je olej nechat působit přes noc, protože největší účinek může mít za 6-8 hodin. 

Pak si vlasy důkladně umyj (je dost těžké jejich umýt, možná budeš muset nanést šampon několikrát). Tento zábal na vlasy si nanášej dvakrát týdně, protože díky příznivým účinkům ricinového oleje mohou tvé vlasy narůst až o 3-4 centimetrů za měsíc!

Ačkoliv zatím neexistuje vědecké vysvětlení příznivých účinků ricinového oleje, tisíce žen uvedli působivé výsledky, takže určitě stojí za vyzkoušení. 

Ricinový olej na vlasy

Ricinový olej můžeš použít i na posílení svého obočí nebo řas

Kofeinový zábal na vlasy

Jedním z nejznámějších stimulantů růstu vlasů je kofein, který se také používá jako přísada do mnoha šamponů na růst vlasů.

Pokud však chceš využít příznivé účinky kofeinu, nemusíš utrácet desítky eur za šampon. Stačí, když máš doma jedno balení kávy.

Od samotného pití kávy bohužel vlasy nerostou, ale můžeš si vyrobit kofeinový vlasový zábal i doma, který stimuluje růst vlasů.

Co budeš potřebovat? ?

•Dvě polévkové lžíce mleté ​​kávy nebo kávové sedliny
•Olivový olej nebo arganový olej
• Účinek můžeš vylepšit i ricinovým olejem!

Smíchej kávu nebo kávový grunt s olejem a nanes je na vlasové folikuly. Důkladně ho rozetři na pokožku hlavy a vmasíruj do ní. Pro nejlepší efekt nech zábal působit 2-3 hodiny.

Kofein stimuluje přítok krve do vlasových folikulů, takže mohou efektivněji absorbovat živiny potřebné pro růst. 

Masáž pokožky hlavy

Pokud máš mastné vlasy a nechceš si je zatěžovat extra oleji a vlasovými zábaly, můžeš si pomoci i krátkou každodenní masáží pokožky hlavy. 

Ukázalo se, že masáž pokožky hlavy pomáhá snižovat vypadávání vlasů a zvyšovat přísun krve.. Od starověku se používá v různých kulturách na zdravý růst vlasů. 

Jak na to?

Pročeš si vlasy a pak konečky prstů jemně promasíruj celou pokožku hlavy a začni od spánků. Můžeš použít arganový nebo ricinový olej, ale masáž má příznivý účinek i bez oleje.

Když skončíš s hlavou, promasíruj si i krk a ramena, což pomůže snížit stres a uvolnit svaly krku. 

Jaké vitamíny potřebují tvé vlasy?

Jak jsme již zmínili, jednou z nejdůležitějších podmínek pro růst vlasů je dostatečný přísun živin. Pokud máš v těle nedostatek důležitých vitamínů a stopových prvků, marně zvyšuješ přísun krve a kyslíku do pokožky hlavy postupy uvedenými výše. 

Vlasové vitamíny Happy Hair
Vlasové vitamíny Happy Hair
Vlasové vitamíny Happy Hair
Vlasové vitamíny Happy Hair
Vlasové vitamíny Happy Hair
Vlasové vitamíny Happy Hair
Vlasové vitamíny Happy Hair
Vlasové vitamíny Happy Hair

Vlasové vitamíny Happy Hair

Happy Hair jsou gumové multivitaminy s obsahem 10 druhů vitamínů, biotinu, kyseliny listové, zinku a jódu pro krásné a zdravé vlasy.

Fantastické gumové vitamíny se sladkou třešňovou příchutí jsou 100% veganské, bez obsahu želatiny, laktózy nebo lepku.

Chutné a zdravé se zárukou 100% spokojenosti!

Podívám se ->

A-vitamin (retinol)

Vitamín A je jedním z vitamínů rozpustných v tucích (A, D, E, K). Vitamín A ze stravy se ukládá v játrech, kterou může tvé tělo později využít.   

Každá buňka v těle potřebuje vitamin A a tvé vlasy, nejrychleji rostoucí část těla, nejsou výjimkou. Nedostatek vitaminu A také způsobuje vysušení pokožky hlavy, což je často příčinou vypadávání vlasů. Díky správnému doplňování vitamínů každý den můžeš hydratovat kořínky vlasů, aby byly zdravé a bohaté!   

Vitamín B3 (Niacin)

Vitamín B3 je velmi důležitý ve vodě rozpustný vitamin, který přispívá k udržení našeho zdraví mnoha způsoby. Mimo jiné je zodpovědný za normální fungování srdce, mozku, nervového systému a metabolismu.

Stejně jako retinol, i niacin pomáhá udržovat zdraví a krásu tvé pokožky a vlasů. Jednou z jeho nejdůležitějších úkolů je pomáhat transportovat krev a kyslík do pokožky hlavy a vlasových folikulů tak, aby byly správně vyživovány. 

Vitamín B5

Vitamín B5 má zklidňující a protizánětlivé vlastnosti, takže hydratuje pokožku hlavy a zmírňuje její podráždění.

Vitamín B6

Vitamín B6, stejně jako ostatní vitaminy skupiny B, hraje důležitou úlohu při růstu vlasů. Přispívá k metabolismu bílkovin, keratinu a melaninu ve vlasových folikulech a pomáhá jejich zdravému vývoji.

Vitamín B9 (Kyselina listová)

O kyselině listové můžeme nejčastěji slyšet jako o složce těhotenských vitamínů, ale je také nezbytný pro zdraví vlasů. Nedostatek kyseliny listové totiž může vést k anémii, vypadávání vlasů a brzkému šedivění, proto je důležité zajistit správné množství.

Vitamin B12 (Kobalamin)

Vitamin B12 se nachází v potravinách živočišného původu a podílí se na metabolismu všech buněk v těle a pomáhá udržovat zdraví vlasů, pokožky a nehtů.

Vitamíny na posílení vlasů

Vitamíny skupiny B jsou nezbytné pro zdraví našich vlasů 

Vitamín B7 (biotin)

Není náhoda, že biotin se nazývá také vlasovým vitamínem. Výzkum biotinu jasně ukázal, že biotin přispívá k dodávce keratinu tvému ​​tělu.

Protože tělo ho dokáže skladovat pouze krátce, je důležité ho pravidelně doplňovat! 

Kouření, nadměrný stres a nemoci ovlivňující trávicí systém mohou také snížit absorpci určitých vitamínů včetně biotinu.

Proto pokud se u tebe vyskytnou příznaky (vypadávání vlasů, řídnutí vlasů, vyblednutí, vyrážky), které mohou také naznačovat nedostatek biotinu, můžete je nahradit multivitaminy nebo doplňky speciálně navrženými pro posílení vašich vlasů.

Vitamín C

Vitaminem C môžeš posílit nejen svůj imunitní systém, ale i vlasy. Díky antioxidačnímu účinku pomáhá vstřebávání železa ve vlasových folikulech a zvyšuje odolnost vlasů.

Vitamín D

Nejlepší využívanou přírodní formou vitamínu D je sluneční světlo, ale v zimních měsících, kdy nemáme dostatek přirozeného světla, je třeba jej doplňovat potravinami nebo doplňky bohatými na vitamín D.

Hraje důležitou roli při stimulaci nových a starých vlasových folikulů pro zdraví našich vlasů. V případě nedostatku může interferovat s růstem nových chloupků. 

Vitamín E

Často se můžeš setkat s vitamínem E jako přísadou do pleťových krémů nebo tělových mlék. Jeho doplňování je však také velmi důležité, pokud si chceš zajistit krásu svých vlasů, pokožky a nehtů.

Kromě toho vitamín E také posiluje imunitní systém, chrání svaly a játra a může pomoci předcházet některým neurologickým onemocněním.

Jód

 Nedostatek jódu může vést k hypotyreóze, důsledkem čehož je, že vlasové folikuly nedostávají živiny potřebné k jejich fungování. . 
Jód má příznivý účinek na vlasy, protože ničí plísně, viry a bakterie, které poškozují pokožku hlavy, a tím pomáhá udržovat rovnováhu pokožky hlavy. 
 
Posiluje také chloupky a může být efektivním řešením při předcházení brzkému šedivění.  

Zinek

Zinek pozitivně ovlivňuje i na vlasové folikuly, takže není náhoda, že je nepostradatelnou součástí vitamínů ve vlasech.

Ukázalo se, že dlouhodobý nedostatek zinku přispívá k rozvoji skvrnité plešatosti, ale pravidelná výměna může zabránit této nemoci a zastavit vypadávání vlasů. 

Co NEdělat, když si chceš udržet vlasy hezké?

Teď už víš, jaké vlasové zábaly mohou urychlit růst vlasů, resp. jaké výživné látky musíš poskytnout svému tělu a vlasům. Existuje však pár zlozvyků, které mohou mít negativní vliv na výsledek, proto se jim tradšej vyhýbej. Podívejme se o co jde:

Co obsahuje černá listina?

 • Mokré vlasy nikdy neupravuj ani neutírej ručníkem! Vlhkost raději po umytí vlasů nasaj vyřazeným bavlněným tričkem.
 • Nepoužívej fén na nejvyšším stupni! Snaž se vlasy sušit trpělivější při nižší teplotě, ale nejlepší je nechat je vysušit na čerstvém vzduchu. 
 • Vyhýbej se extrémním dietám, protože mohou snadno vést k vypadávání vlasů.
 • Nepoužívej příliš mnoho laku na vlasy a přípravků na formování vlasů, které vlasy vysušují a následně se snadněji lámou. 
 • Nenos vlasy v pevném ohonu nebo drdolu!
 • Nečes si vlasy zhora, ale zdola nahoru. 
 • Nevyhýbej se kadeřnici! Pokud si chceš nechat vlasy narůst, vyplatí si z nich dát ostříhat 1-2 centimetry měsíčně, díky budou konečky vlasů zdravější. 
Tipy na růst vlasů

Nalož se svými vlasy šetrně, určitě se Ti odvděčí!! 

Shrnutí

Shrňme si tedy, jak můžeš podpořit růst vlasů?

 • Věnuj pozornost doplnění živin a užívej vitamíny na posílení vlasů!
 • Masíruj si pokožku hlavy nejméně dvakrát týdně.
 • Používej ricinový olej nebo kofeinový vlasový zábal.
 • Zacházej při mytí nebo česání vlasů velmi opatrně.
 • Pij nejméně 2 litry vody denně!
 • Pokud máš suché vlasy, pravidelně je ošetřuj, aby nedocházelo k lámání konečků. 
 • Vyvaruj se horku, v létě používej na slunci klobouk.

Doufáme, že byl pro Tebe náš článek užitečný a poskytli jsme Ti odpověď na všechny Tvé otázky.

Jaké máš zkušenosti s daným tématem? Napiš nám do komentáře!  

Doporučené produkty Vitaful

Vlasové vitamíny Happy Hair
Vlasové vitamíny Happy Hair
Vlasové vitamíny Happy Hair
Vlasové vitamíny Happy Hair
Vlasové vitamíny Happy Hair
Vlasové vitamíny Happy Hair
Vlasové vitamíny Happy Hair
Vlasové vitamíny Happy Hair

Vlasové vitamíny Happy Hair

Happy Hair jsou gumové multivitaminy s obsahem 10 druhů vitamínů, biotinu, kyseliny listové, zinku a jódu pro krásné a zdravé vlasy.

Fantastické gumové vitamíny se sladkou třešňovou příchutí jsou 100% veganské, bez obsahu želatiny, laktózy nebo lepku.

Chutné a zdravé se zárukou 100% spokojenosti!

Podívám se ->